logo

Düşünmeyen ve paylaşmayan toplum ölüdür.

SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE SAĞLIKLI, MUTLU, HUZURLU, NİCE YILLARA…

Bu yıl sevgiyi paylaşın….

HAYIRLI GECELER…..
21.10.2021
Bir kadın sizin için çabalıyorsa, sıkılmayın sarılın. Çünkü kadın inancını yitirdiğinde ipin ucunu bırakır.
https://youtube.com/watch?v=eyPFvXYngvk
https://youtube.com/watch?v=cFzHraXcsqs

जो शब्द के साथ इंतजार करना जानते हैं उनके पास हर चीज किसी ना किसी तरीके से पहुंच ही जाती है। / Kelimelerle beklemeyi bilenler her şeye bir şekilde ulaşırlar.

Düşüncelerinizi en iyi hale getirmek istiyorsanız, önce başkaları hakkında kötü düşünmeyi bırakın. / अगर अपनी सोच को सबसे अच्छी बनाना है तो सबसे पहले दूसरों के बारे में बुरा सोचना बंद कर दो।

Hayatı açık bir şekilde yaşamak, her gün iyi bir şey hatırlamak ve kötü bir şey unutmak için bir ilke oluşturun.Arkanızda konuşanlara dikkat etmeyin, sadece onlardan iki adım önde olduğunuz anlamına gelir.Ağlamak yanlış değildir, ama tekrar tekrar ağlamak aynı sebepten dolayı doğru değildir.


man lernt nie aus


kaan_cbc202En iyi müzik… dünyayı görmeni sağlayandır. -Bruce Springsteen
Gönül Dünyamdaki müzikleri keyifle dinleyeceğinizi ümit ediyorum.
Les mots sont des notes de musique. Fabrice LuchiniLa musique c’est du bruit qui pense. Victor HugoLa musique est l’aliment de l’amour…. William ShakespeareLa musique est la langue des émotions. Emmanuel KantMüzik dinlemek, stres hormonunu salgılayan kortizon seviyesini azaltarak, kronik stres riskini minimuma indirmektedir. Yapılan araştırmalar insan sağlığını etkileyen hastalıkların %60’nın strese bağlı olduğunu göstermektedir.“Bence müziğin kendisi iyileştiricidir. Bu, insanlığın patlayıcı ifadesidir. Hangi kültürden geldiğimiz önemli değil.” Bill Joel“Müzik, ruhu günlük hayatın tozundan temizler.” Berthold Auerbach
Dünya üzerinde 350 milyondan fazla insan depresyon hastalığına sahiptir. Depresyon yaşayan bireylerin %90’ından fazlası uykusuzluk problemi de yaşamaktadır. Almanya’da yapılan bir araştırmada, müzik dinlemenin depresif semptomları olan hastalıkları azalttığı görülmüştür. Özellikle meditatif sesler ve klasik müzikler beynin rahatlamasına ve gevşemesine yardımcı olmaktadır.Araç kullanırken müzik dinlemek, ruh halini olumlu yönde etkilemektedir. Hollanda’da yapılan bir araştırmada, sürüş esnasında müzik dinlemenin ruh halini düzelttiği ve sürüş performansını arttırdığı görülmüştür.“Müzik, hafızanın dilidir.” Jodi Picoult
DEVAM EDECEK
Comments are closed.