logo

Ev sahibi eviyle değil; ev, ev sahibiyle onurlanmalıdır.

2024

ARALIK 2023

Bir kadın evden gidince, oraya artık ev demek doğru değil. Tarık Tufan

100+ living room colors combinations and wall painting colors ideas

Innenarchitektur Ideen und Wohnkultur für Wohnzimmer 2021

Innenarchitektur Ideen und Wohnkultur für Wohnzimmer

Ev dekorasyonunda en önemli nokta, renklerin doğru kullanımıdır. Bu yüzden eşya seçiminizde özellikle renklerin birbiri ile uyumundan faydalanmanız akıllıca olacaktır. Özellikle sıcak renklerin yoğun bir şekilde bir arada kullanımından kaçınmanız gerekiyor. Bu durum evinizde dengesiz ve dağınık bir görünüme neden olabilir.
Ev dekorasyonunda en önemli nokta, renklerin doğru kullanımıdır. Bu yüzden eşya seçiminizde özellikle renklerin birbiri ile uyumundan faydalanmanız akıllıca olacaktır. Özellikle sıcak renklerin yoğun bir şekilde bir arada kullanımından kaçınmanız gerekiyor. Bu durum evinizde dengesiz ve dağınık bir görünüme neden olabilir.

Interior Design Ideas and Home Decor for Living Room

Evinizi pastel renk tonları ile donatırken daha özgür davranabilirsiniz. Hatta pastel tonlar arasına sıcak renkleri katarak farklı ve modern bir denge yakalayabilmeniz de mümkün. Aynı şekilde mobilya ve ev dekorasyon ürünlerinin seçiminde de uyumsuz kompozisyon yaratacak ürünlerin seçiminden kaçınmanız doğru olacaktır.

60 Stunning Living Rooms, Interior Design Ideas

Son birkaç yıldır dünyanın gündeminde olan iklim değişikliği ve beraberinde tartışılan tüketim alışkanlıkları, birçoğumuzu bu konuda yaşam tarzımızda değişiklikler yapmaya itti. Bununla ilişkili olarak bu yılın trendlerinden biri de sık sık eşya değiştirme yerine daha zamansız, uzun süre kullanılacak parçaları tercih etmek. Eğer eşyalarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız klasik ve dayanıklı parçalar alıp uzun yıllar kullanmak, bu yılın uzun vadede sizi rahatlatacak trendlerinden biri.

Ayrıca kullanacağınız eşyaların kalitesinin doğru seçilerek temizlik ve bakımının da en hızlı ve kolay şekilde yapılabiliyor olması da önemlidir. Neticede yaşam alanınız olan evinizin temiz, ferah ve rahat kullanabilir olması eve geldiğinizde sizleri mutlu eden, ferahlatan bir ortam olmasını kim istemez ki! Misafirlerinizi ağırlayacağınız güzel ve aydınlık bir ev herkesin hayalidir ve istediğiniz ev için ayırdığınız bütçeye uyarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

29+ Beach House Decor Ideas

Ev dekorasyonunda minimalizm son dönemlerin en çok tercih edilen uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama özellikle düzenli bir görünüm yaratması açısından önemli olmakla birlikte, doğru mobilya seçimi ile minimalizmi çok daha kullanışlı bir hale getirebilmeniz de mümkün.

35+ Midcentury Modern Interiors

Özellikle küçük ve büyük eşyalarınızın renk uyumunu en güzel şekilde ortaya çıkartabilmek için doğru ışık rengi seçimi önemli bir nokta. Işıklandırma evinizin sıcak ya da soğuk görünmesini sağlayabilir. Işıklandırmayı evinizin özel olarak dekore ettiğiniz bölgelerinde kullanarak, evinizin aydınlanmasını sağlarken farklı bir ambiyans tasarlayabilmeniz de mümkün. 

Konut, Ev Yaşam alanımız, dekorasyonu herkes için önemli ve doğru dekore edildiğinde hem mutlu edebilen hem de kullanışlı bir hale gelebilen bir alan olabilir. Işıklandırma, renk ve mobilya seçimi ev dekorasyonunuzu yaparken dikkat etmeniz ve göz ardı etmemeniz gereken unsurlardır.

Modern Industrial Style Living Room Design Ideas

Ev dekorasyon modellerini incelediğinizde en trend uygulamanın, evin farklı duvarlarını birbiri ile uyumlu farklı renklere boyamak olduğunu görebilirsiniz. Bunun gibi bir uygulamayı tercih edebilir ya da evinizin geniş bir duvarını kendinize tuval olarak seçebilirsiniz.

Comments are closed.